Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Muzeum im. ks. dr. Władysława Łęgi w Grudziądzu
System eBoi

eBoi
Jak załatwić sprawę?

Informacja dla osób niepełnosprawnych


Na wniosek Muzeum, złożony w Departamencie Spraw Społecznych i Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu, Zarząd Województwa Kujawsko–Pomorskiego, na posiedzeniu w dniu 22.04.2016 roku, przyznał dofinansowanie ze środków PFRON – do robót budowlanych, w związku z potrzebami osób niepełnosprawnych, na realizację zadania p/n „Dostosowanie Gmachu Głównego Muzeum do potrzeb osób niepełnosprawnych”.

Zadanie polega na montażu dźwigu platformowego, w przeszklonym szybie, w hallu budynku głównego, łączącego parter obiektu z piętrem. Celem zadania jest stworzenie infrastruktury technicznej, zgodnej ze standardami europejskimi do prowadzenia działalności kulturalnej skierowanej również do osób niepełnosprawnych i starszych.

Zadanie zrealizowano na przełomie lata i jesieni 2016 r.


„Inwestycja pn. DOSTOSOWANIE GMACHU GŁÓWNEGO MUZEUM DO POTRZEB OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH dofinansowana została przez Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych”


W chwili obecnej Muzeum im. ks. dr. Władysława Łęgi w Grudziądzu jest dostępne dla osób z niepełnosprawnością ruchową  w następującym zakresie – na parterze i piętrze Gmachu Głównego. Osoby na wózkach inwalidzkich mogą wjechać na dziedziniec Muzeum, od strony ulicy Klasztornej (wózkiem lub samochodem), aby stąd dostać się na parter Gmachu Głównego. Ponadto – od strony ulicy Wodnej znajduje się parking z miejscem dla osób niepełnosprawnych.
Na parterze Gmachu Głównego Muzeum znajduje się ponadto toaleta przystosowana do użytkowania przez osoby niepełnosprawne.

Spichlerz 33-35, w którym siedzibę ma Muzeum Handlu Wiślanego, posiada windę, którą można pokonać poszczególne kondygnacje obiektu.

Osoby zainteresowane zwiedzaniem ekspozycji Muzeum w innych obiektach mogą zgłosić taką chęć – telefonicznie: 56 46 590 63 w.18 lub drogą elektroniczną: muzeum@muzeum.grudziadz.pl – na co najmniej pięć dni przed planowanym przybyciem do Muzeum.

 

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Marta Bolek-Maszewska 10-10-2012 11:49
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Wioletta Pacuszka 10-10-2012
Ostatnia aktualizacja: Marta Bolek-Maszewska 29-11-2022 08:31